27+0. 3D/4D UH ja ämmaemanda visiit

neljapäev, 13. detsember 2018

Esmaspäeval käisime oma kaua oodatud armsas 3D/4D uh-s. Ootasin seda vist lausa 7 nädalat. Tegelikult oleksin ma pidanud minema 26+0 ITK-sse uh-sse aga kuna meie perele meeldib Dr. Šois nii väga, siis panin aja tema juurde ja ütlesin ämmakale, et ITK-sse pole mulle vaja aega panna, sest ma ei näe sellel lihtsalt mõtet. Uh põhjuseks ei olnud meie puhul pildid nagu tihti arvatakse või see, et oh, lähme vaatame niisama beebit, sest see on nii äge! Meie põhjuseks oli pigem platsenta verevarustus. Kuna Dr. Šois on meiega läbi ja lõhki kursis ning meie usaldus tema vastu on nii suur, siis tundus just tema meie jaoks ainuõige valikuna.

Siin majas ei saa enam ammu rahus elada, sest Vigri on nagu reaale stalker. Ta lausa ootab magamistoa ukse taga, et saaks järsku ja kiiresti ukse vahelt tuppa hüpata kui keegi ukse lahti peaks tõmbama. Ta lemmikkoht magamiseks on hetkel minu üüratu kõhuke, nii nad kahekesi elavad, Sipu togib ja Vigri lööb talle nurru.

Aeg oli meil kell 8.30. Kui ma tavaliselt siunan Mürakat maapõhja, sest ta on täiesti haige oma ''õigeks ajaks kohale jõudmisega'', lausa nii haige et me jõuame tavaliselt tund või pool varem igale poole, siis seekord oli mul täitsa hea meel, et ta mind varakult voodist välja ajas, sest Tallinnas oli hullumaja ja me jõudsime kõigest 15 minutit enne õiget aega kohale. Me oleme alati varajastel aegadel käinud aga siiani polnud ma nii hullu liiklust veel näinud. Isegi mina hakkasin pabistama, et me ei jõua õigeks ajaks kohale.

Ukse taga me kaua ei pidanud ootama. Saime vist 10 minutit enne õiget aega sisse. Dr. Šois küsis esimese asjana, et kuidas meil läinud on ja muidugi mina kurtsin kohe talle oma toonustega seotud muret, seejärel pakkus dr. Šois, et ta võib vaginaalse uh-ga emakakaela ka kiiresti üle vaadata. Ka dr. Šois tõdes, et suur osa toonustest on seotud pisikese aktiivsusega, sest ega ta mu emakale armu ei anna. Seekord oli emaka lihastoonus normaalne. 3D/4D uh oli omapäraselt lahe. Esmalt vaatas Šois Sipu kaalu üle. Kaalub teine meil 940g ja arst oli sellega ülimalt rahul, ütles, et emme on ilusti oma last toitnud. Kaal oli meie jaoks veel eriti tähtis, sest LA-s ta vist kaalus natukene vähem kui oleks võinud ja kasv oli ka pisem keskmisest. Eks siin saab seda sama platsentat süüdistada millega alguses nii palju probleeme oli. Reieluu vastas ka raseduse suurusele. Aju oli korras ja ajukolju vastas raseduse suurusele, seda vaatas arst veel eriti pikalt ja põhjalikult. Ja kõige toredam uudis oli see, et platsentaga on hetkel kõik hästi! Mida sa hing veel ihaldad? Organid olid kõik oma kohal ja töötasid nii nagu töötama pidid. Seega kõik on parimas korras.

Kõige ägedam oli jälgida Sipu tegutsemist. Jõi teine suurte lonksudena lootevett, mille peale Šois teatas, et joob nagu väike meremorsk :D Eks ta meil olegi nagu väike morsk. Oma jõudu näitas ta meile ka, löögid olid terve uh aja väga tugevad ja isegi Šois ütles, et tulemas on üks tugev poiss, samal ajal mõõtis Sipu sõrme ja kiitis Sipule, et selle pisikese sõrme ümber keerab ta kunagi oma ema. Tõsi! Nüüd oli veel ilmselgem, et tulemas on kohe kindlasti poiss. Dr. Šois üritas saada Sipu näo ekraanile aga oi kui raske see oli, sest ega tema oma pisikest nägu näidata ei tahtnud, selle asemel pööras ta oma näo kuhugi lootekoti seina vastu ja pani käed ka veel ette. Mina pöörlesin küljelt küljele, et saada ta asendit muutma aga kasu ei olnud sellest mitte midagi. Kange sell! Uh kestis vist umbes 20 minutit ja visiidi lõpus küsisin ikkagi pilti ka. Kuigi pilti ei saanud nii hästi kätte, siis olin rahul sellega mille sain. Nii vahva! Ma tahaks lasta veel kolmanda trimestri uh või loote heaolu uuringu Šoisi juures teha 36. nädalal, siis on nende uh-dega kindlasti kõik.

Kui uh-s oli käidud, oli aeg minna ämmaemanda juurde. Ma ei jõua ära siunata seda ITK parklat, sest sinna pole mitte kuhugi parkida kui sa juhuslikult hommikul kell 7.30 kohale ei lähe või invaliid ei ole. Ulme! Vedas mul vähemalt nii palju, et ämmaemanda juurde sain kohe, kaalusin end seal samas ära ja opppadii, ma olen juurde võtnud algkaalule +7kg. Ei teagi ausalt öeldes kas nutta või naerda. Igatahes ämmakas sellest eriti vaimustuses ei olnud. Küsis veel, et mis juhtunud on? Teate, ma ei tea. Ma käisin viimati tema juures visiidil 7 nädalat tagasi ja siis kaalusin ma 52kg ja selle 7 nädalaga olen juurde võtnud nii 5kg, kas see on tõesti nii hull? See teeb 7 nädalaga umbes 800g. Kaal kaaluks aga ämmakas keelas mul üle 1-2 mandariini päevas tarbida. Okei, võib-olla ma olen tõesti hoogu läinud siin nende söömisega, sest ma sõin neid vahepeal mingi kilo päevas. Seda on vist tõesti natukene liiga palju. Naljakas oli ämmaka suhtumine sellesse, et ma Šoisi juures käisin, sest tema küsimus ''tasus ära ka?'' oli kuidagi nii üleolev. Samas ma ei tea ka, äkki ma lihtsalt mõtlen ja pingutan üle?

Ämmakas ise oli uh tulemustega peaaegu rahul. Ainult see häiris teda, et Sipu olevat ikkagi keskmisest pisem ja kaalu pidavat ka vähem olema. Mind ajas see natukene segadusse, sest jäsemed nagu vastasid raseduse suurusele ja Šois ise oli kaaluga väga rahul. Ma nüüd ei teagi millise seisukoha ma võtma peaks. Mürakas lohutas küll, et kõik on korras ja muretseda pole vaja. Samas jällegist ämmaemand oli tulemustega piisavalt rahul (ma ei saa ausalt öeldes temast eriti aru), et lükata uus uh 32. nädalasse. Uh arstiks on mul keegi resident kellest ei ole interneti avarustes mitte midagi. Seega jääb see visiit üllatuseks ja valmistuda ma selleks ei oska. Õnneks ei saatnud ta mind vähemalt Ridnõi juurde, too pidi päris otsekohene ja hirmutav olema. Üldiselt jäi mulle mulje, et mina olen paks ja Sipu kõhn. See-selleks. Analüüsid mis ma viimati andsin ja GTT olid perfektsed ning enam ma GTT-d tegema ei pea. Uued analüüsid annan selle kuu lõpus, nendeks on HIV(?), TSH ja uriin. Kuna hemoglobiin oli korras, siis uut ma andma ei pea. Aga, aga, kas rasedatelt võetaksegi HIV? Mis mõttes nagu? Dekreeti lähen 31.12 ja lisaks sain soovituse minna perekooli loengutesse. Ma olen Pelgus neid vaadanud ja päris mitu loengut on sellised kuhu tahaks isegi minna. Sain uued visiidid jaanuarisse ja veebruarisse ning ega peale seda enam pikka pidu pole.

EDIT: Jaa, see on täiesti normaalne, et rasedatelt võetakse 2x raseduse jooksul HIV! Ma olin lihtsalt üllatunud, sest tuttaval võeti ainult 1x raseduse jooksul HIV.

Postita kommentaar