Kalake käis ujumas #1 Medicum

esmaspäev, 6. mai 2019

Ma olen selline natukene imelik inimene, nimelt meeldib mulle kaugele ette mõelda ja hulgaliselt plaane teha. Kui ma siin rase olin, siis ma teadsin kohe, et maksku mis maksab aga mina hakkan Sipuga ujumas käima, teen omalt poolt kõik, et ta füüsiliselt (motoorselt) võimalikult hästi areneks ja tal see võimalus üldse olemas oleks. Tahan siin kasvatada endale ühte mõnusat sotsiaalset last ja puha, seega tundus esimestel elukuudel vanniujutamises käimine väga hea mõttena.

Esmalt, oiii kui kahju mul on, et ma elan kuskil kus ei ole beebidele mitte mingisuguseid võimalusi, vähemalt minu teada mitte. See Lääne-Virumaa on üks tühi ja kõle koht, mis puudutab ''meelelahutust'' beebidele, siis siin seda pole, vähemalt mitte 0-3 kuu vanustele. Nii ei jäänud mul muud üle kui hakata Tallinna poole vaatama.

Ma ei tea miks aga Pelgulinna on mulle nii tugevalt hinge pugenud, et ma tahaksin kõik oma võimalikud toimingud just seal ära teha. Seetõttu hakkasingi esmalt aegu otsima Pelgulinna perekeskusesse aga teate isegi, tahtmine on taevariik, saamine iseasi. Kõik aprillikuus olevad ajad olid ära broneeritud. Ma olin suht üllatunud, ma isegi ei tea miks. Igatahes Pelgulinna vannis ujutamise ajad lähevad nagu soojad saiad. Sa pead täpselt teadma millal uued ajad üles tulevad ja siis lihtsalt peale passima. Muideks, sinna on jube kerge omale aegu broneerida. Lähed valid ajad, logid bronn.ee kaudu sisse ja seejärel ongi ajad sinu. 2 aega sai vist päevas endale broneerida. Jube lihtne.

Kuna ma Pelgusse aega ei saanud, vaatasin ITK poole. Haha, püha jumal, muud ma öelda ei oskagi. Iseenesest aegu oli seal nagu seeni pärast vihma aga ma pole vist lähiajal nii kiviaegse asjaga üldse kokku puutunudki kui ITK broneerimise võimalus internetis. Nimelt kui tahad aega, siis broneerid selle endale ära ja alles JÄRGMISEL päeval saad sa teada kas sa said selle aja endale või mitte. Minu arust on see natukene absurd, sest mitu aega ma peaks endale korraga planeerima, et järgmisel päeval teada saada, et ma vähemalt ühe aja endale sain? Ühe aja ma broneerisin ja järgmisel päeval sain kirja vastu, et antud aeg on hõivatud. Teist korda ma ei viitsinud enam proovida. Mõttetu!

Ma ei kavatsenud alla anda ja otsisin edasi. Lõpuks leidsin Medicumi. Vanniujutamine toimub Lasnamäe Medicumis ja maksab 11€ 20 minutit. Aja broneerimine oli hästi lihtne. Valid endale teenuse, seejärel aja, sisestad oma andmed ja voilaa, aeg olemas. Äärmiselt lihtne ja kiire. Nii ma broneerisin endale alustuseks ühe õhtuse aja. Kui ma ei eksi, siis meie aeg oli kell 18.35. Kell 18.00 olime kohal ja ootasin, et saaks teenuse eest tasuda registratuuris. Esmalt lennati meile peale vene keelega mis pani natukene kulmu kergitama, eriti kui arvestada seda, et ma Mürakaga seal samas eesti keeles suhtlesin. Seejärel arvati, et mina tahan basseini ujuma minna, kuigi ma panin aja imiku ujutamisesse (vannis).

Sisse saime enne õiget aega. Ma olin nii elevil, nagu oleks ise ujuma läinud. Ma lihtsalt olin täiesti kindel, et Sipu on sellest ujutamisest sillas, sest kodus naudib ta vanni sajaga. Röökima hakkab siis kui ta vannist välja tõsta. Minu ehmatus oli suur kui ta vanni pannes täiest kõrist röökima hakkas. Ma olin natukene löödud, sest noh, ma tahtsin talle ju parimat aga talle üldse ei meeldinud. Naine kes teda ujutas, rääkis, et suure tõenäosusega röögib ta sellepärast, et ta on võõras kohas ja võõra inimese käes. Vabandust aga see on täielik jura. Sipul on täiesti suva kus ja  kelle süles ta on, ta ei ole sellist tüüpi, et ta lihtsalt röökima kukub (va. juhul kui kõht tühi) kui midagi uut ja võõrast tunneb. Tegin seal paar pilti ja ühe videoklipi kui järsku avastasin, et seal vanni teises otsas on vees termomeeter, läksin ja piilusn uudishimust ja mida ma näen? See termomeeter näitas ainult 30C! Ilmselgelt on see imiku jaoks natukene (tegelikult palju) jahe. Kodus teeme me talle vanni 37C vees. Juba alguses kui ma ise oma käe sinna vette toppisin, tundus see vesi kuidagi liiga jahe. Kuigi ega käsi ei ole stabiilne temperatuuri mõõtja, seega julgen ma väita, et Sipu röökis selle temperatuuri pärast. Kõik see 10 minutit mis ta vees oli, ta lihtsalt röökis nagu keegi tahaks ta ära uputada. Mulle piisas 10 minutit seal seda kisa kuulata ja siis arvasin, et aitab küll. Mis ma vaesekesest ikka terroriseerin kui ta seal olla ei taha. Iseenesest too tädi kes Siput ujutas, oli tore. Jutustas ja julgustas seal Siput aga Sipul oli täitsa savi, tema pani rõhku röökimisele.


Minu õnneks ütles üks meie beebigrupi ema aprilli lõpus, et Pelgusse tulid uued ajad ja nii ma skoorisin maikuusse 2 aega Pelgusse. Esimene aeg on juba esmaspäeval ja nüüd ma olen jälle nii elevil, äkki läheb seekord paremini. Ma vähemalt loodan! Võiks ju!

Postita kommentaar