Sipu kodune apteek

pühapäev, 14. juuli 2019

Mis puudutab rohkem sellist tarka teksti ja nimekirju, siis siin mul eriti seda kirjalembust välja ei löö. Ma lihtsalt ei oska normaalselt selliseid postitusi üles ehitada. Aga mida ma siin ikka halan, parem üritan kuivalt midagi tarka kirja panna. Kui ma alguses arvasin, et pisikese beebiga elades on kõige suurem kuluallikas mähkmed, siis siin ma eksisin rängalt. Ma võin käsi südamel vanduda, et kõige suurema osa on nõudnud apteek, sest pole mitte midagi tähtsamat kui oma lapse tervis ja selle nimel oled sa valmis ükskõik kui palju oma kukrut tühjendama.Rhinomer ninaaspiraator imikutele
Hind: 9.11€ Otsikud: 8.27€

See on hädavajalik asi. Beebid/lapsed ei oska päris kaua oma nina nuusata ja seetõttu on vaja neid abistada. Võiks öelda, et see on kõige võikam asi üldse, sest see tatikollide ninast imemine pole sugugi meeldiv tegevus. Müügil on pakk kus sees on voolik koos 3 otsikuga, hiljem saab vajadusel otsikuid eraldi juurde osta. Enne selle kasutamist tuleks beebi nina seest niisutada nt. Humeriga, seejärel saab vaikselt need tatikollid ninast ära imeda. Imeda võiks sellises taktis nagu imed-paus-imed-paus, nii saab palju kergemini kollid kätte. Mul tuttav ütles, et need otsikud ei kõlba kuhugi, sest tal pidi enne pilt tasku minema imemisest kui kollid kätte sai. üldiselt ma arvan, et päris tolmuimeja tehnikat kasutama ei peaks. Muidugi tuleb algul hästi ettevaatlik olla, sest beebi nina on seest nii õrnake ja seega on väga kerge mõni veresooneke ära lõhkuda. Need otsikud on tegelikult üsna suured ka, et igasse ninaauku need ei pruugi mahtudagi. Ma ei liialda kui ütlen, et meil läks algul vist umbes 4 pakki otsikuid, sest neid tõesti kulus. Nüüd jällegist pole neid vaja olnud kasutada, sest pisema vatitikuga saab ninaaugu juurest kollid perfektselt kätte. Mina isiklikult kaalun Nosiboo ostmist, paljud kiidavad seda.


Bepanthen salv, 50mg
Hind: 5€

Selle ma ostsin endale juba haiglakotti valmis, sest väga paljud kiidavad seda. See on lihtsalt nii universaalne salv, et seda võib igal pool kasutada. Rohkem on see siiani kasutust leidnud Sipu nahal (nahalõhedel ja dermatiidi laikudel näos) ja korra mu nibul. Viimasega oli see, et Mürakas ajas kogemata mu rinnapumba laualt maha ja see läks katki. Mul ei jäänud muud üle kui ise oma rind tühjaks ''lüpsta''. Selle lüpsmisega läksin ma nii hoogu, et nibule tekkis suur lõhe. See polnud niisama väike lõhe vaid üks päris jõhker lõhe. Muidugi oli see mega valus. Imetades hoidsin hambaid risti ja nutsin poole kohaga patja (nüüd sain aru mida tunnevad need naised kelle laps ei oska rinda õigesti võtta ning seetõttu nibud lõhedes on). Ühel hetkel tuli meelde, et mul on ju Bepanthen salvi, paar päeva määrisin ja sellest piisas. Keskmisest suurem lõhe kadus. Seega mina väga kiidan toda salvi. Salv ise on üsna lõhnatu ja rasvane, seetõttu imendub üsna kaua.


Babe pediatric laste pehmendav kehakreem, 200ml
Hind: 14.90€

Sipul tekkis atoopiline dermatiit (sellest kirjutan pikema postituse). Algul ma püüdsin sellega kuidagi ise toime tulla ja katsetasin erinevaid kreeme. Mind lihtsalt ei kõnetanud see mõte, et ma peaks hakkama oma pisikest hormoonsalvidega kreemitama (ma olen nende kohta igasuguseid hirmujutte kuulnud). Lugesin erinevaid postitusi selle kohta ja väga paljud soovitasid selleks puhuks kasutada Babe pediatric lastele mõeldud kehakreemi. Olevat see lausa atoopilisele nahale mõeldud (tuubil endal on ka see kirjas). Ostsin ära ja katsetasime. Ütlen ausalt, teist korda ma seda ei ostaks, sest Sipu puhul ei toiminud see mitte üldse! Mitte üldse! Pigem niisama naha niisutamiseks aga atoopilise naha niisutamiseks küll mitte. Lõpuks tuli kuskilt mõte, et äkki on Facebookis mõni atoopilise dermatiidi grupp, otsisin ja leidsin. Seal ei soovitanud keegi toda kreemi, ma ei tea kas need kes seda suures beebigrupis soovitasid, olid üldse kokku puutunud atoopilise dermatiidiga? Kreem on lõhnatu ja imendub üllatavalt kiiresti. Üleüldises mõttes niisutab nahka aga atoopilise naha niisutamiseks peaks seda üsna tihti nahale kandma (umbes 5 korda vähemalt). Seega ei päde eriti.


Bionike triderm baby&kid rahustav vanniõli, 200ml
Hind: 12.57€

Puhtas vees vannitades muutus Sipu nahk eriti kuivaks. Tuli välja, et ilma vanniõlita me hakkama ei saa ja esimesel võimalusel ostsime koju Bionike beebidele mõeldud vanniõli. Apteeker soovitas ja kuna ma ise ei olnud veel õlidega sina peal, siis usaldasin apteekrit ja olin valmis katsetama. Õli on spetsiaalselt välja töötatud beebide õrnale nahale. Mulle meeldib meeletult selle lõhn, selline õrnalt magus (ja mulle meeldib kõik mis vähegi magusalt lõhnab). Kas sellest ka kasu on? Taaskord, ma ei tea! Valad küll vannivette aga see tuleb pärast kehalt maha loputada ja see on nagu natukene surnud ring, sest peale loputamist on näha, et Sipu nahk on jube kuiv. Seega ma ei teagi kui mõttekas seda kasutada on. Vanniõli muudab vee õrnalt häguseks ja eriti hea on see, et vesi ei hakka vahutama. Kindlasti tuleb jälgida, et õline vesi silma ei satuks!


Humer unidoses, 18x5ml
Hind. 7.93€

Tegemist on steriilse isotoonilise merevee lahusega, mis sisaldab hästi palju looduslikke mikroelemente (säilitusained puuduvad). Sobib väga hästi imikutele. Seda sobib kasutada nii ninakinnisuse kui nohu korral. Kasutust leidis eelkõige siis kui Sipul oli ninas liiga palju sekreeti mille eemaldamiseks oli vaja kasutada ninaaspiraatorit või juhtudel kui hingamisest oli aru saada, et nina on seest liiga kuiv ja vajab niisutust. Alguses oli see väga vajalik toode.


Panadol suukaudne siirup/Efferalgan küünlad
Hind: 4.59€/4.11€

Mul on selline kiiks, et ma kipun hästi palju ette mõtlema. Mul peab alati (ALATI) tagavaraks plaan olemas olema. Kui Sipu sai kuu vanuseks, siis teadsin ma eos, et ma pean koju nii igaks juhuks valu- ja palavikualandajaid ostma, sest noh, iial ei tea mis või juhtuda ja meil siin Lääne-Virumaal 24/7 valveapteeke ei eksisteeri. Kui ma neid ostma läksin, siis apteeker ütles, et üldiselt rinnapiimal olevad imikud naljalt palaviku ei jää aga ma ei taha seda eriti uskuda, seega... 
Panadol suukaudne siirup sobib alates teisest elukuust. Võib kasutada iga 4-6 tunni järel, kuid mitte alla 4 tunni tagant. Ilma arstiga konsulteerimata ei tohi seda üle 3 päeva lapsele anda. Efferalgan küünlaid võib kasutada lapsel kes kaalub vähemalt 5kg. Manustada võib iga 6 tunni tagant. Ööpäevane annus on 60mg/kg ja seda ei tohi ületada! Õnneks ei ole meil nende abi siiani vaja läinud ja loodan, et ei lähe ka.


Gefilus lgg tilgad + D3 vitamiin/Linex baby tilgad
Hind: 18.03€/11.39€

Peale esimest Rota vaktsiini lõi Sipul seedimine täiesti sassi ja seega olime sunnitud talle probiootikume andma. Ma ise ei suhtu nendesse eriti hästi, sest ma lugesin päris palju materjale mis väitsid, et beebide puhul probiootikumid üldse ei mõjugi.
Esmalt katsetasime Gefilus lgg tilku. Ei midagi erilist peale selle, et need tekitasid meeletuid gaase. Sipu gaasitas põhimõtteliselt 24/7, vingerdas ja jorises. Ma ei tea kas asi oli selles, et need sisaldasid päevalille-, kookos- ja palmituumaõli või milleski muus. Ka õde soovitas kasutada midagi mis ei sisaldaks D3-me. Järgmisena võtsime kasutusele Linex baby probiootikumid. Tänaseks oleme juba mõned nädalad seda kasutanud ja tundub, et asi hakkab ilmet võtma. Seedimine on palju paremaks muutunud ja Sipu ei vingerda enam gaaside käes. Annan iga päev enne sööki 6 tilka.


Vitamiin D3 tilgad köömneõliga 400IU
Hind: 13.88€

Õige D3 vitamiini leidmine on paras peavalu, sest väidetavalt on see üks suurimaid gaaside tekitajaid. Nimelt olevat kurjajuureks just õli mille baasil D3 tehtud on. Meile soovitas õde kohe toda Pro expert köömneõliga D3 vitamiini ja meie jäime sellega väga rahule. Tundus küll, et ei tekitanud mitte ühtegi gaasi. Selline tore kaelkirjakuga väike pudel. Ainult üks miinus on, see laseb läbi! Külili kukkuda ei tohi. Ma ei tea kas ma sain lihtsalt väikse praagi või on kõigil nii? :D

2 kommentaari

 1. Hmm, ma ei kasuta ühtegi kreemi, õli, shampooni, masinat ega ma ei tea mida veel :D Kolle püüan nii, et tilk füsioloogilist lahust ninna (piisaks ka veetilgast) siis imen selle käsitsi Aliexpressist tellitud 1 eurose pumbaga välja ning kui vaja, teen vetsupaberi otsa tömbi otsaga peeneks ja voilaa. Põnn on kohe kolme kuu vanune. Vannis käib ta max 2 korda nädalas, sest vesi kuivatabki nahka ja kuna ma ei soovi tema kohanevat nahka ainetega harjutama hakata, siis rohkem lihtsalt ei pesegi (ja ei olegi tarvis igapäevast pesu nii õrnale nahale) Meil on veel lisaks kaevuvesi mis on väga kare. Sahtlis on ainultüks pakk küünlaid, rohkem meil polegi kodus midagi :D Nohu korral teeme ise kausi kohal auru oldschool style (kui peaks vaja minema, siiani pole olnud)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma algul vannitasin ka puhtas vees, sest see on imiku nahale kõige parem aga mingi hetk hakkas nahk megalt kuivama (ta on meil väga kuiva nahaga) ja arst soovitas õli hakata kasutama :D

   Mul endal on siiani mega süümekad, et ma pean teda kreemitama ja nii palju keemiat kasutama :(

   Kustuta