Pulmad//Läbikukkunud kleidiproov #pulmahala

neljapäev, 2. jaanuar 2020

Ma tahtsin juba ammu sellest proovist ühe postituse kirjutada aga no ei viitsi. Mul on viimasel ajal jõhker läbipõlemise tunne peal ja ma tahaks kõigele lihtsalt käega lüüa. Õnneks on pühad läbi ja saab oma argiellu tagasi pöörduda. Mitte, et see argielu nüüd kuidagi vähem stressirohke oleks (oligi, kuni sinnani mil ma pidin pulmi planeerima hakkama). Ma pole viimasel ajal saanud oma unetundidega hiilata, sest neid lihtsalt pole. Mul ei ole öösiti enam und ja ma olen juba vaikselt paanikasse minemas, sest see ei saa ju eriti normaalne olla kui ma ööpäeva peale 3 tundi magan aga see selleks.

Eelmisel kuul oli mu esimene kleidiproov. Midagi suurt ja erilist ma sellest ei arva, sest see oli nii mõttetu aja raiskamine ja paras pettumus. Esimeseks salongiks valisin välja Pärli pulmasalongi, asub teine Tallinnas. Enne kui ma otsustasin, et vot, sinna ma küll lähen, kolasin nende kodulehel ringi ja tegin natukene uurimistööd. Kõik tundus jumala okei ja lootused ajasin kõrgeks. Mu enda suur lemmik on Ida Torez, sest tal on tõesti nii ilusad kleidid. Täpselt minu tassikene teed.

Laupäeval võtsin Raasukese kaasa ja seadsin sammud Pärli poole. Sisse astudes tekkis algul selline väike ekstaas, sest nii palju kleite ju. Keegi just proovis seal samal ajal oma kleiti, ise ohhetas ja ahhetas, rääkis kuidas tal tuleb pisar silma ja noh, see on nii õige kleit. Ma tean, et pole ilus teiste juttu pealt kuulata aga võimatu oli mitte kuulda. Mõtlesin endamisi, et saaks ma ka sellist emotsiooni tunda kleiti proovides aga ei.

Lappasin seal kleite, tegin paar pilti ja mõtlesin, et siit küll vist head nahka ei tule. Valik oli kuidagi väike ja Ida Toreze kleite jäi käte vahele paar tükki. Seisin seal nagu hernehirmutis ja mõtlesin endamisi kas kohe ots ümber pöörata või ikkagi loota, et leian endale selle õige. Kui veerand tundi hiljem teenindaja vabanes, hakkasin talle oma valitud kleite näitama telefonist ja kogu vestuls oli põhimõtteliselt selline:
Mina: Kas teil seda Ida Toreze kleiti on?
Teenindaja: Ei ole
Mina: Aga seda?
Teenindaja: Ei
Mina: Hmm, aga kas seda on?
Teenindaja: Ei, selline osteti just täna ära
Mina: Aga seda?
Teenindaja: Ei aga üks klient just tellis endale sellise, ma võin seda näidata...

Ma tundsin kuidas mu silm tahtis vaikselt tõmblema hakata, sest isssssssssand, milleks ma üldse seda kuramuse eeltööd tegin kui neil mitte midagi pole? Kodulehel on küll kirjas, et kodulehel olevad kleidid ei pruugi kohapeal olemas olla, sest sealt saab neid kaasa osta aga jumala pärast, miks ei võiks siis nt iga kuu viimasel päeval oma kodulehel infot muuta? See ei ole ju nii raske, või on? Just vaatasin nende lehekülge ja neil on praegu käimas -70% soodukas mõnele kleidile. Fun fact: Üks Ida Toreze kleit mida ma tollel korral küsisin on seal nüüd soodukaga. Ei tea kui suure tõenäosusega nad kleite juurde tellisid? 

Valik oli naeruväärne. Kleite nagu oli aga need kõik olid nii ühte auku, et ei ole ju vahet kas võtad Coopi paberkoti või hoopis Rimi paberkoti. Ainult hind ja nimi on teine. Sama oli suures osas kleitidega. Mõni pärlitest tikandi erinevus ja natuke tülli aga see ei ole märkimisväärne erinevus mille vahel nüüd kleiti hakata valima. Olin omaette pettunud ja kleidivalik uhus peast vaikselt minema. Vaatamata sellele üritasin ühe võimaluse anda ja proovisin mõne kleidi ikkagi ära ka.

Panin esimese kleidi selga kui müüja mainis suht nähvavalt, et pükse ei tohi jalga jätta. Algul mõtlesin, et see on küll nüüd natukene pseudo aga hiljem jõudsin järeldusele, et küllap kardetakse, et püksid teevad kleidid seest mustaks (?). Mingit muud põhjust ju olla ei saaks? Kui ma olin kleidi selga saanud, siis ütlesin Raasukesele, et tehku pilti. Selle peale nähvas müüja, et pilti ei tohi teha! See oli küll selline ''wtf'' moment, sest miks ma ei tohi kleidiga pilti teha? Igal pool mujal võib aga tolles salongis on see nagu kuritegu. Mõtlesin veel endamisi, et nojah siis, külla ma paras #dramaqueen olen. Proovisin järgmist kleiti kui müüja nähvas uuesti Raasukesele, et ta pangu kohe telefon käest, pangu telefon taskusse ära, sest noh, pilti ei tohi teha! Peale seda läks olemine kuidagi eriti nõmedaks ja ebamugavaks. Ei teagi miks aga tunne oli selline eriti ebameeldiv.

Panin järgmise kleidi selga kui teenindaja ütles, et see kleit mulle selga ei lähe, sest mu puusad on liiga laiad ja tema ei hakka nööpe kinni panema. Okei, ma ei solvunud selle peale, sest mulle meeldivad minu puusad ja värki. Ma tean isegi, et need on laiad ja tänu sellele on mu keha täiega propotsioonist väljas aga mis õigusega võib klienditeenindaja kliendi välimust kommenteerida. sellest ma nagu väga aru ei saa.

Kord jõudis viimase kleidini ja sellist wow efekti ei tulnudki. Sain aru, et minu kleidi lõige peaks olema merineitsi, sest ma näen sellises lõikes hullult püss välja, minu õnneks või kahjuks, ei olnud seal väga merineitsi lõikes kleite. Küsisin veel teenindajalt, kas neil on uusi kleite ka tulemas ja ega ta mulle midagi arusaadavat ei vastanudki. Seega ma oletan, et midagi vast varsti tuleb aga kahjuks ei ole ma huvitatud sinna tagasi minemisest, kuigi mulle tundub, et ma veel oma sõnu söön. 

Rääkisime ka kleitide tellimisest aga mina sellest mõttest väga vaimustuses ei olnud, sest ma ei taha maksta kleidi eest pea 1000€ ja siis avastada 2-4 kuu pärast, et tegelikult see ei sobigi mulle selga. Kuhu selline asi kõlbaks? 

Esimene kleidiproov kukkus sajaga läbi. Muud mul nagu öelda polegi.

Postita kommentaar